We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Canon 7170C001/PG-595XL Ink cartridge black high-capacity, 300 pages ISO/IEC 19752 9.7ml for Canon Pixma TS 4150
SKU
7170C001
£22.38
In stock
Canon PG-595XL, High (XL) Yield, Black, 1 pc(s), 300 pages, Single pack
Category: Ink Cartridges
| SKU | 7170C001 |
|---|---|
| EAN | 4549292249279 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon PG-595XL. Cartridge capacity: High (XL) Yield, Supply type: Single pack, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s), Black ink page yield: 300 pages
Compatible Printers: Canon Pixma TS 4140 i, Canon Pixma TS 4151 i, Canon Pixma TS 6540 i, Canon Pixma TS 6500 Series, Canon Pixma TS 4100 Series, Canon Pixma TS 6550 i, Canon Pixma TS 4150 i, Canon Pixma TS 7550 i
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 300 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | PIXMA TS7550i, PIXMA TS6550i, PIXMA TS4150i |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 134 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 66 mm |
| Package height | 48 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 134 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 66 mm |
| Package height | 48 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Canon 7170C001/PG-595XL Ink cartridge...
£22.38
|
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£18.93
|
Popular
Canon 2972B001/CL-511 Printhead cartri...
£19.08
|
Hot Product
HP CH561EE/301 Printhead cartridge bla...
£18.41
|
New
Epson C13T15714010/T1571 Ink cartridge...
£24.21
|
Bestseller
Canon 8286B001/PG-545XL Printhead cart...
£20.58
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7170C001
|
2969B001
|
2972B001
|
CH561EE
|
C13T15714010
|
8286B001
|
| Manufacturer |
Canon
|
Canon
|
Canon
|
HP
|
Epson
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Photo black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
Epson
|
Canon
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
N/A
|
Single pack
|














