We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34634010/34 Ink cartridge magenta, 300 pages 4,2ml for Epson WF-3720
SKU
C13T34634010
£9.95
In stock
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Magenta Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Capacity | 300.00 |
| Colour | magenta |
| Content (ml) | 4.20 |
| SKU | C13T34634010 |
| EAN | 8715946632070 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Golf ball |
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Magenta Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34634010 |
| Colour ink volume | 4.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632513 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
| Package depth | 260 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 100 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 146 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 260 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 100 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 146 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2 m |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632513 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C13T34634010/34 Ink cartridge ma...
£9.95
|
Hot Product
Canon 1509B001/PGI-35BK Ink cartridge...
£8.38
|
Popular
Canon 0628B001/PGI-5BK Ink cartridge b...
£13.14
|
Canon 6403B001/PGI-72PBK Ink cartridge...
£11.95
|
Bestseller
Canon 6431B001/PGI-550PGBKXL Ink cartr...
£14.88
|
Recommended
Canon 6443B001/CLI-551BKXL Ink cartrid...
£14.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34634010
|
1509B001
|
0628B001
|
6403B001
|
6431B001
|
6443B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Photo black
|
Photo black
|
Black
|
Photo black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Canon
|
N/A
|
Canon
|
Canon
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
N/A
|














