We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ALOGIC Elite Plus Adjustable Laptop Riser - Silver
SKU
EPALR-SLV
£58.29
In stock
Elite Plus Adjustable Laptop Riser - Silver
Category: Notebook Arms & Stands
| SKU | EPALR-SLV |
|---|---|
| EAN | 9350784104922 |
| Manufacturer | ALOGIC |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Product type | Laptop stand |
| Material | Aluminium, Silicone |
| Product colour | Silver |
| Non-slip surface | Yes |
| Number of devices supported | 1 |
| Ergonomics | |
| Foldable | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.7 kg |
| Width | 265 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height | 180 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Adjustable | Yes |
| Material | |
| Material | Aluminium, Silicone |
You may also be interested in
| Product |
ALOGIC Elite Plus Adjustable Laptop Ri...
£58.29
|
Hot Product
Ergotron Neo-Flex™ Notebook Lift Stand...
£58.39
|
Hypertec The Lite by Hypertec is a ult...
£49.99
|
Bestseller
StarTech.com Adjustable Laptop Stand -...
£47.69
|
Popular
StarTech.com Laptop Stand for Desk, Er...
£72.20
|
Recommended
StarTech.com Laptop Desk Mount - Monit...
£71.94
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EPALR-SLV
|
33-334-085
|
LSTAND03
|
LTSTND
|
ADJ-LAPTOP-RISER
|
A-LAPTOP-DESK-MOUNT
|
| Manufacturer |
ALOGIC
|
Ergotron
|
Hypertec
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|








