We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Synology D4ES01-16G memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 ECC
SKU
D4ES01-16G
£9.60
In stock
DDR4, ECC, Unbuffered, SODIMM, 1 x 16gb
Category: Desktop & Laptop Memory
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | PC/Server |
| SKU | D4ES01-16G |
| EAN | 4711174724406 |
| Manufacturer | Synology |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | Yes |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | Yes |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Synology D4ES01-16G memory module 16 G...
£9.60
|
Hot Product
Hypertec HYMFS2004G memory module 4 GB...
£9.10
|
Hypertec HYMHY3201G-S (Legacy) memory...
£8.21
|
New
Hypertec HYR12112841GBOE (Legacy) memo...
£11.42
|
Recommended
Hypertec HYS31325682GB memory module 2...
£12.00
|
Popular
Hypertec HYMSA3402G memory module 2 GB...
£12.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
D4ES01-16G
|
HYMFS2004G
|
HYMHY3201G-S
|
HYR12112841GBOE
|
HYS31325682GB
|
HYMSA3402G
|
| Manufacturer |
Synology
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Hypertec
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DRAM
|
DDR2
|
DDR
|
DDR3
|
DDR3
|
| ECC |
Y
|
N/A
|
N
|
Y
|
N/A
|
N
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
184-pin DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
| Component for |
PC/server
|
PC/server
|
N/A
|
N/A
|
Notebook
|
N/A
|
| Internal memory |
16GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 1 GB
|
1 x 1 GB
|
1 x 2 GB
|
1 x 2 GB
|










