We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Synology ?HAT3300-6T NAS 6TB SATA 3.5 HDD 3.5" 6.14 TB Serial ATA
SKU
HAT3300-6T
£16.10
In stock
Synology ?HAT3300-6T NAS 6TB SATA 3.5 HDD, 3.5", 6.14 TB, 5400 RPM
Category: Internal Hard Drives
| Component for | NAS |
|---|---|
| SKU | HAT3300-6T |
| EAN | 4711174725137 |
| Manufacturer | Synology |
| Availability | In Stock |
Synology ?HAT3300-6T NAS 6TB SATA 3.5 HDD. HDD size: 3.5", HDD capacity: 6.14 TB, HDD speed: 5400 RPM
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | NAS |
| HDD sustained transfer rate | 202 MiB/s |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 6.14 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | NAS |
| HDD sustained transfer rate | 202 MiB/s |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 6.14 TB |
| Power | |
| Power consumption (standby) | 3.4 W |
| Power consumption (PowerSave) | 5.3 W |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Synology ?HAT3300-6T NAS 6TB SATA 3.5...
£16.10
|
New
HPE StoreOnce Cloud Bank Storage Read/...
£320.95
|
Recommended
Axis 01859-001 internal hard drive 6 T...
£383.11
|
Popular
Seagate Enterprise ST6000NM001B intern...
£273.94
|
Hot Product
Western Digital Red Plus internal hard...
£329.74
|
Western Digital Ultrastar 0B47078 inte...
£260.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HAT3300-6T
|
BC012AAE
|
01859-001
|
ST6000NM001B
|
WD80EFPX
|
0B47078
|
| Manufacturer |
Synology
|
HPE
|
Axis
|
Seagate
|
Western Digital
|
Western Digital
|
| HDD capacity |
over 2.5 TB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
| Interface |
Serial ATA
|
N/A
|
Serial ATA
|
SAS
|
Serial ATA III
|
Serial ATA
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD speed |
5400RPM to 5900RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
N/A
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
NAS
|
N/A
|
Surveillance system
|
Disk array
|
NAS
|
N/A
|









