We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 113R00773 Drum kit, 85K pages ISO/IEC 19752 for Xerox Phaser 3610
SKU
113R00773
£88.44
In stock
Drum Cartridge
- Capacity: 68000 Pages
- Compatible with: Phaser® 3610, WorkCentre® 3615/3655/3655i
Category: Laser Toner & Cartridges
| Capacity | 85000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Brand compatibility | Xerox |
| Multipack | No |
| SKU | 113R00773 |
| EAN | 0095205973136 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox Phaser 3610 DN, Xerox WorkCentre 3615 DN, Xerox WorkCentre 3615 DNM, Xerox Phaser 3610 DNM, Xerox WC 3615 DN, Xerox WC 3615 DNM
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Compatibility | Phaser 3610, WorkCentre 3615 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 325 mm |
| Depth | 385 mm |
| Height | 290 mm |
| Package depth | 393.7 mm |
| Package weight | 2.25 kg |
| Weight | 2.25 kg |
| Package width | 330.2 mm |
| Package height | 279.4 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 393.7 mm |
| Package weight | 2.25 kg |
| Package width | 330.2 mm |
| Package height | 279.4 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 330.2 x 393.7 x 279.4 mm (13 x 15.5 x 11") |
| Package weight (imperial) | 2.25 kg (4.95 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 330.2 x 393.7 x 279.4 mm (13 x 15.5 x 11") |
| Country of origin | China |
| Package weight (imperial) | 2.25 kg (4.95 lbs) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Phaser 3610, WorkCentre 3615 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 330.2 x 393.7 x 279.4 mm (13 x 15.5 x 11") |
| Package weight (imperial) | 2.25 kg (4.95 lbs) |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 113R00773 Drum kit, 85K pages IS...
£88.44
|
Hot Product
HP CE285A/85A Toner cartridge black, 1...
£75.53
|
Xerox 106R02759 Toner cartridge black,...
£105.03
|
New
HP CF403X/201X Toner cartridge magenta...
£110.80
|
Bestseller
HP CF400A/201A Toner cartridge black,...
£74.36
|
Popular
HP CF402X/201X Toner cartridge yellow...
£111.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00773
|
CE285A
|
106R02759
|
CF403X
|
CF400A
|
CF402X
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Black
|
Magenta
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|















