We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3017016 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3017016
£110.13
In stock
8100T CryoCool 38x13mm core 25mm
Category: Printer Labels
| SKU | 3017016 |
|---|---|
| EAN | 5715063223765 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, 8100T CryoCool, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 38 mm, Height: 13 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 4860 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 05095ZD25707 / 05095GS06407
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.8 cm |
| Label height | 1.3 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per roll | 4860 pc(s) |
| Technical details | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra 3017016 printer label White Self...
£110.13
|
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£116.69
|
Bestseller
Dymo 13186/S0722420 DirectLabel-etiket...
£133.35
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£119.45
|
Zebra Z-Perform 1000D White Permanent...
£117.54
|
Popular
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£113.49
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3017016
|
880170-076
|
S0722420
|
76089
|
3004861-T
|
3003071
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
DYMO
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|










