We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung GP-PTU020SOA Universal Black AC Fast charging Indoor
SKU
GP-PTU020SOABE
£5.83
In stock
24 pin USB-C, 25 Watt
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | GP-PTU020SOABE |
|---|---|
| EAN | 0192348000283 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Input current | 2.77 A |
| Maximum power | 25 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Samsung GP-PTU020SOA Universal Black A...
£5.83
|
Recommended
Belkin BoostCharge Smartphone Black Ci...
£7.89
|
Hot Product
Belkin WCB002MYWH mobile device charge...
£8.60
|
Popular
Belkin WCA004myWH Smartphone, Tablet W...
£6.80
|
New
Samsung 15W PD Power Adapter (USB-C) (...
£7.96
|
Duracell DR6010A mobile device charger...
£8.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GP-PTU020SOABE
|
CCB001BTBK
|
WCB002MYWH
|
WCA004MYWH
|
EP-T1510NWEGGB
|
DR6010A
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Belkin
|
Belkin
|
Belkin
|
Samsung
|
Duracell
|
| Charger type |
Indoor
|
Auto
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
N/A
|














