We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 108R01504 Toner waste box, 47K pages for Xerox VersaLink C 8000/9000
SKU
108R01504
£61.70
In stock
VersaLink C8000/C9000 Waste Cartridge (47,000 Pages)
- Capacity: 47000 Pages
- Compatible With: Xerox® VersaLink® C8000 Color Printer/C8000W Color Printer/C9000 Color Printer
Category: Laser Toner & Cartridges
| Capacity | 47000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 108R01504 |
| EAN | 0095205883312 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox offers these supplies developed specifically to keep your Xerox equipment operating at peak performance.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 9000, Xerox VersaLink C 8000 DTM, Xerox VersaLink C 8000 DT
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C8000 Colour Printer Xerox VersaLink C8000W Colour Printer Xerox VersaLink C9000 Colour Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 531.9 mm |
| Package weight | 700 g |
| Package width | 126 mm |
| Package height | 64 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 531.9 mm |
| Package weight | 700 g |
| Package width | 126 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 531.9 x 64 mm (4.96 x 20.9 x 2.52") |
| Package weight (imperial) | 0.699 kg (1.54 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 531.9 x 64 mm (4.96 x 20.9 x 2.52") |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Package weight (imperial) | 0.699 kg (1.54 lbs) |
| Compatibility | Xerox VersaLink C8000 Colour Printer Xerox VersaLink C8000W Colour Printer Xerox VersaLink C9000 Colour Printer |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 531.9 x 64 mm (4.96 x 20.9 x 2.52") |
| Package weight (imperial) | 0.699 kg (1.54 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 108R01504 Toner waste box, 47K p...
£61.70
|
Bestseller
HP CE285A/85A Toner cartridge black, 1...
£74.88
|
Hot Product
HP CF283A/83A Toner cartridge, 1.5K pa...
£69.95
|
Recommended
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K...
£59.21
|
Brother TN-241C Toner-kit cyan, 1.4K p...
£58.61
|
Popular
Brother TN-2320 Toner-kit high-capacit...
£60.21
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
108R01504
|
CE285A
|
CF283A
|
TN241BK
|
TN241C
|
TN2320
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Cyan
|
Black
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
Brother
|
N/A
|
Brother
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
N/A
|
N/A
|















